Муніципальний футбольний клуб

Кристал Херсон

Юрій Кравченко: “Якщо будемо правильно налаштовуватися на кожну гру, то здолаємо будь кого”

У зимове міжсезоння до складу МФК Кристал Херсон приєднався уродженець Каховки досвідчений захисник Юрій Кравченко. Зараз Юрію 29 років. Він устиг пограти в багатьох клубах на професійному рівні.

– Розкажи, звідки ти? Як ти почав займатися футболом?

Народився я у Каховці, де і почав займатися футболом. Навчаючись у 9 класі, поїхав у Донецьк заради академії Шахтаря. Був ще варіант потрапити у школу дніпропетровського «Дніпра», але мій тренер наполіг саме на престижнішому донецькому варіанті. Вже через рік мою вікову категорію вихованців академії почали підключати до складу Шахтаря-3, що виступав у другій лізі.

– Напевне, що ігрового часу у такому юному віці надавали небагато?

– Спочатку виходив на заміну. Потім поїхав з командою на збори до Польщі, і десь через рік підписав контракт та став повноцінним гравцем основного складу. Навчався тоді у 11 класі.

– Хто зі складу того Шахтаря-3 грав або грає на високому рівні?

Багато хлопців. Наприклад, Ярослав Ракицький котрого непотрібно представляти. Максим Ковальов зараз в кропивницькій Зірці, Станіслав Микицей виступає в Олександрії та багато інших.
З Шахтаря-3 я потрапив у дубль донеччан, де грали Селезньов, Федецький, Ощипко, Півненко…

– Як далі розвивалася твоя кар’єра?

– З приходом до дубля Шахтаря Валерія Яремченко, довелося повернутися у Шахтар-3, але не на довго. Вирішив спробувати власні сили у першій лізі та перейшов у овідіопольський Дністер, де провів рік. Звідти перейшов до донецького Олімпіка, що виступав тоді у другій лізі, тоді ми вийшли до першої ліги. На жаль, грав небагато, тому наважився на перехід до Авангарду, з яким так само подолав шлях з другої ліги у першу. Загалом провів у складі краматорців два з половиною роки. Потім були ПФК Суми (перша ліга), одеські Реал Фарма та Жемчужина.

– У Жемчужині ти був гравцем основного складу і команда зрештою підвищилася у класі. Чому не продовжив виступати за одеситів?

– Все дуже просто, тренер просто не розраховував на мене надалі. Потисли один одному руки та припинили співпрацю.   

– Тобі довелося багато пограти у командах Першої та Другої ліги. Чи суттєво відрізняється рівень футболу у цих дивізіонах?

-Так, різниця доволі відчутна. У Першій лізі більше боротьби, вона більш жорстка та в’язка

– Як ти потрапив у Кристал?

– Мій кум Станіслав Микицей сказав, що наш спільний знайомий по Шахтарю – Олександр Овчинніков тренує херсонський Кристал та шукає гравців. Далі питання техніки. Зв’язалися з Олександром Олексійовичем та домовилися про перегляд. Кристал якраз грав контрольну зустріч в Одесі проти Жемчужини, саме у цьому матчі я дебютував за херсонців.

– Як тобі умови в Кристалі у порівнянні з іншими клубами де довелося виступати ?

– Умови дуже достойні. Можу з упевненістю сказати, що далеко не всі команди Першої ліги мають такі умови для тренувань, харчування та проживання футболістів. Мені дуже комфортно у колективі, на базі та загалом у Херсоні. Шкода, що не маємо штучного поля, де можна тренуватися весь рік. Це б було взагалі ідеально.

– Як оцінюєш старт Кристала у 2018 році?

-За результатами – задовільно. Набрали дев’ять  очок з дев’яти можливих.  А от по грі однозначно треба ще додавати. Остання гра проти Первомайська це чітко показала.

– Кого в Чемпіонаті ААФУ вважаєш найголовнішим конкурентом Кристала?

-Вважаю, що головний наш конкурент – ми самі. Якщо будемо правильно налаштовуватися на кожну гру, то здолаємо будь кого.

Подобається? Поділитись!

Facebook Twitter VK