Андрій Вікторович має тренерську ліцензію UEFA категорії “А”.
2014-2015 році працював тренером-консультантом у криворізькому “Гірнику”.
З січня 2018 року працював помічником головного тренера першолігового МФК “Миколаїв” Руслана Забранського.
У херсонському “Кристалі” Андрій Кононенко займатиме посаду тренера та разом з Сергієм Шевцовим будуватиме тренувальний процес кристалівців.

Сергій Шевцов про перемогу у Кубку Криму та майбутні плани МФК “Кристал” Херсон

Директор та виконуючий обов’язки головного тренера МФК “Кристал” Херсон Сергій Шевцов дав оцінку виступам команди у Кубку Криму та розповів про майбутні плани кристалівців

– Сергію Анатолійовичу, як ви оцінюєте виступ “Кристала” у Кубку Криму?
– Оцінюю наш виступ позитивно, оскільки “Кристал” переміг у турнірі, обігравши у фіналі, принципового суперника. Звісно, не потрібно впадати в ейфорію, наприклад, матч з “Таврією” зіграли не дуже впевнено, багато чого не виходило, хоча, можна списати це на розуміння того, що турнірне завдання виходу з групи було вирішене в перших двох матчах. Загалом, вдячний хлопцям за перемогу в Кубку Криму та високу самовіддачу.

– Які сильні та слабкі сторони можете відмітити у грі команди на Кубку Криму?
– Непоганий рівень загальної фізичної підготовки. Враховуючи нестандартні розміри футбольного поля, у матчі проти новотроїцької “Таврії” вибрали швидкісну та агресивну манеру гри, постійно грали в активному відборі, не дозволили супернику нічого створювати та, зрештою, впевнено перемогли.
До мінусів можна віднести те, що не всі наші лідери знаходяться зараз в оптимальній формі Крім того рівень реалізація моментів незадовільний. Вимушено доводилося “тосувати” склад. Через пошкодження не зіграв у турнірі наш центральний захисник Микола Жовтюк. Ставили у склад Євгена Меженського та Павла Корякіна, хочемо, щоб ці гравці робили кроки вперед у своїй майстерності. Корякін тільки перейшов до нас з полтавської “Ворскли” U-19, тому хочемо, щоб Павло швидше адаптувався до стилю гри команди. Крім того, хочеться бачити більше впевненості та управління захистом від воротарів, але недоліки у цьому компоненті пояснюються тим, що нам поки не вдалося знайти тренера воротарів. Є певна невизначеність зі складом, оскільки Ілля Шевцов наразі не має контракту з клубом, тому на турнірі він зіграв обмежену кількість хвилин. В нього є цікаві пропозиції з інших клубів. Подальше співробітництво Іллі з “Кристалом” залишається під питанням.

– Чи слід очікувати якість кадрові зміни у складі команди до поновлення Чемпіонату?
– Ми кожного дня працюємо над пошуком кадрового підсилення для клубу. Наразі нам потрібно по одному гравцю в кожну позицію. З воротарем Ібрагімом Суаібом контракт вже підписано, залишилося визначитися ще з одним претендентом на цю позицію. Крім того, зміни будуть також і в тренерському штабі. Поповнення вже є. Більш детально ми повідомимо про це у найближчі дні. Вакантною досі залишається посада тренера воротарів, адже на початку року було припинено співпрацю з Андрієм Лазарчуком.

– Чи заплановано проведення контрольних матчів перед Чемпіонатом?
– Так. Зіграємо ще два контрольних матчі. Команді перед чемпіонатом потрібно переходити зі штучного на натуральне трав’яне покриття. 24 березня вирушаємо до Одеси на гру з “Чорноморцем” U-21, а на 28 чи 29 березня ще шукаємо суперника.

– Дякую

Херсонський Кристал переможець Кубка Криму-2019!

Кристал та Мир вдруге зустрілися у фіналі розіграшу Кубка Криму. У минулому році переможцем дуелі вийшли футболісти Миру.
Матч обіцяв бути видовищним та цікавим, але мало хто міг уявити який футбольний трилер видадуть команди.
Більш активно гру розпочали горностаївці. Масовані атаки воріт Кристала йшли одна за одною, а коли здавалося Кристал перехопив ініціативу, Денис Белоусов вивів Мир вперед скориставшись точною передачею від Бойка – 0:1.
Кристалівці вимушені були відіграватися, розпочали більшими силами йти вперед. Гливий мав чудову нагоду зрівняти рахунок, але після удару Івана м’яч влучив у поперечину та вилетів в поле. Та все ж Кристал відігрався ще до перерви. Белоусов порушив правила проти Лаптєва на лівому фланзі, Ілля Шевцов пробив зі штрафного, а рикошет від захисника дезорієнтував голкіпера 1:1.
Відразу після перерви Ілля Шевцов вивів херсонців вперед і знову відзначився зі стандарту. Ігнатьєв заробив фол біля карного майданчика номінальних гостей, а Шевцов пробив повз стінку та голкіпера – 2:1.
Тепер вже Миру потрібно було відіграватися і це зрештою горностаївцям вдасться під завісу матчу, але перед цим Кристал двічі міг збільшувати власну перевагу в рахунку. Спершу Барладим не зміг з вигідної позиції пробити воротаря суперника, а згодом влучності забракло Брижчуку. У свою чергу Кристал виручила штанга після удару Тищенка.
Встановив рівновагу в рахунку Олексій Бойко, коли до завершення матчу залишалося 5 хвилин – 2:2.
На початку першого додаткового тайму Мир вийшов вперед. Сильний простріл з правого флангу і м’яч влучивши у ногу Іллі Шевцову опинився у наших воротах – автогол – 2:3.
Не пройшло і 5 хвилин, як Ілля Шевцов виправився, втретє відзначившись у воротах Віталія Онопко. І знову зі штрафного, причому точка звідки Ілля пробивав по воротах та траєкторія удару були ідентичними першому взяттю воріт – 3:3.
Переможним для Кристала став гол Барладима. Ігнатьєв подав кутовий, м’яч зрикошетив від Кривича, а Андрій ледь помітним дотиком дезорієнтував голкіпера – 4:3.
Кристал з другої спроби перемагає у Кубку Криму!
Кращим гравцем турніру визнано Іллю Шевцова, що в кожній грі демонстрував дива техніки, раз за разом обігруючи по декілька суперників та зрештою відзначився шістьма голами.

Кристал Херсон – Мир Горностаївка 4:3 (1:1)

Голи: Белоусов, 17, Шевцов, 42, 49, 95, Бойко, 84, Шевцов (автогол), 92, Барладим, 101

Кристал: Суаіб, Малиш, Карась, Лаптєв, Меженський, Цой, Кучер (Ігнатьєв, 20), Шевцов (Корякін, 113), Брижчук (Черкашенко, 117), Барладим (Остроконь, 120), Гливий (Мартян, 63).
Запасні: Герасименко, Акімов, Жовтюк, Сарбєй
Головний тренер: Сергій Шевцов

Мир: Онопко, Бринько, Притиковський, Чмеленко, Белоусов (Болобан, 22), Кривич (Савченко, 114), Сорокін (Пятов, 46), Тищенко, Богданов, Бойко
Запасні: Ярошевич, Томенко, Шмиголь, Волков, Цибульський, Глущенко
Головний тренер: Олександр Сапельняк
Голи (Примітка: Використано відео ХОФФ. Перший гол Іллі Шевцова на жаль не потрапив на відео, тому використані матеріали прямого ефіру з матчу, що йшов на каналі МФК Кристал в Instagram)

Ілля Шевцов – кращий гравець Кубка Криму-2019!

Керівництво титульного спонсора МФК “Кристал” Херсон компанії “Агро Стар” особисто привітало кращих гравців Кубка Криму у складі нашої команди (на фото Г.Г. Васильєв)

ФІНАЛ КУБКА КРИМУ. КРИСТАЛ – МИР. АНОНС

У суботу (16 березня) херсонський Кристал зіграє у фіналі розіграшу Кубка Криму проти горностаївського Миру. Початок матчу о 12:30.
Обидві команди стали переможцями свої груп.
Мир та Кристал вже вдруге зіграють у фіналі Кубку Криму. В минулому році Кристал перебуваючи ще в статусі аматорського колективу поступився Миру з рахунком 1:3.
Наразі клуби виступають у групі Б Чемпіонату України серед команд другої ліги. Кристал посідає 2 сходинку турнірної таблиці та має у своєму активі 34 очки, Мир з 27 очками — п’ятий.
У 2018 році в рамках Другої ліги Мир та Кристал зіграли між собою два матчі. У Херсоні сильнішими були кристалівці — 2:1, а у Горностаївці перемогу святкував Мир — 3:0.

16 березня. 12:30. КДЮСШ “Освіта”

Кристал Херсон – Мир Горностаївка

Кристал долає сімферопольську Таврію та виходить до фіналу Кубка Криму

Херсонський “Кристал” стартувавши на Кубку Криму з двох розгромних перемог над представниками аматорського Чемпіонату України фактично гарантував собі перше місце у групі “А” та участь у фіналі. Матч проти сімферопольської Таврії виглядав немов формальність, але Сергій Шевцов ставить перед командою максимальні цілі на кожний поєдинок, тому сумнівів, що Кристал буде грати виключно на перемогу не було. Втім, розуміючи, що переможець групи “Б” горностаївський “Мир” перед фінальним матчем матиме на один день відпочинку більше, Сергій Шевцов дав перепочити декільком гравцям основного складу.
Кристал розпочав матч потужно, повністю контролюючи хід гри та мав значну територіальну перевагу. Таврія вибрала захисну тактику та всією командою зустрічала херсонців на власній половині поля розраховуючи на поодинокі контратаки. Найбільш активним в атакувальних діях херсонців був Ілля Шевцов, що раз за разом йшов у обіграш суперників один в один, вимушуючи сімферопольців фолити, чого вони зовсім не цуралися. В одному з зіткнень поле вимушено залишив Микита Карась, а на його місце вийшов Михайло Лаптєв. Слід зазначити, що арбітр у ці хвилини поводив себе доволі своєрідно… Порушувала правила частіше Таврія, а жовті картки отримували футболісти Кристала. Зрештою один з фолів біля штрафного майданчика номінальних господарів завершився призначенням штрафного удару. Ілля Шевцов завдав удару по воротах, м’яч зрикошетив від гравця, що перебував в стінці та опинився у воротах – 0:1.
“Кристал” продовжував атакувати увесь перший тайм та можна сказати повністю контролював м’яча. «Зелено-сині» мали ще декілька перспективних моментів, але подвоїти перевагу до перерви не змогли.
На початку другого тайму малюнок гри зберігався, на поле вийшли Барладим, Цой, Мартян, але поява наших досвідчених футболістів не позначився на активності попереду. Ситуація на полі суттєво змінилася в останню двадцятихвилинку, коли через пошкодження поле вимушено покинув ще один центральний захисник “Кристала” Станіслав-Нурі Малиш. Після цього “Таврія” відчувши прогалини у захисті нашої команди почала створювати небезпечні моменти. В одному з таких епізодів тільки відчайдушна гра Ярослава Герасименко, що захищав у цей день останній рубіж “Кристала”, дозволила відстояти ворота в недоторканності. Ярослав тричі поспіль ставав на заваді гравцям атаки сімферопольців.
Зрештою “Кристал” здобув мінімальну перемогу та зі стовідсотковим показником зайняв перше місце в групі “А”. У суботу, 16 березня наша команда зустрінеться у фіналі Кубка Криму з горностаївським “Миром”. Початок матчу о 12:30.

“Таврія” Сімферополь – “Кристал” Херсон 0:1 (0:1)
Гол: Шевцов, 23
“Таврія”: Ординський, Біжко, Кушнір, Клочко, Жавко, Жуков, Журавленко (Стефурак, 54), Васильченко (Студінікін, 54; Бурковський, 79), Максименко, Шарабура, Качавенда.
Запасні: Гордецький, Чернишенко, Гаврилюк, Цебро.
“Кристал”: Герасименко, Малиш (Акімов, 78), Карась (Лаптєв, 11), Корякін, Меженський, Ігнатьєв (Цой, 46), Кучер (Остроконь, 73), Шевцов, Сарбєй (Барладим, 46), Брижчук (Мартян, 46), Гливий (Черкашенко, 83).
Запасні: Суаіб, Жовтюк.